Polski Adwokat Gelsenkirchen

Usługi świadczone przez prawników okazują się przydatne nie tylko w sprawach najbardziej skomplikowanych czy dotyczących mienia o dużej wartości. Z pomocy prawnika warto skorzystać również w przypadku spraw życia codziennego, takich jak relacje z pracodawcą, zniesienie współwłasności w nieruchomości czy rozwód. Trudności z ich samodzielnym załatwieniem mogą wynikać np. z braku wiedzy prawniczej czy niewystarczającej ilości czasu. Niekiedy też, w przypadku stosunków prawnych regulowanych przez prawo obcego systemu, ich przyczyną okazuje się bariera językowa.

W naszej kancelarii świadczymy usługi dla osób polskojęzycznych, których sytuacje prawne podlegają prawu niemieckiemu. Dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że osoby te, w obliczu często niedostatecznej znajomości języka, mogą mieć problem ze skutecznym zabezpieczeniem swoich interesów. Naszą ofertę kierujemy zwłaszcza do osób mieszkających lub przebywających w Gelsenkirchen.

Gdzie działamy? Polski adwokat – Gelsenkirchen

Nasze usługi świadczymy w formie stacjonarnej i zdalnej. Jeśli chodzi o działalność stacjonarną, można nas znaleźć w kancelariach w Magdeburgu i Berlinie. Osoby, które nie mieszkają lub nie pracują w tych miastach, nie muszą się jednak obawiać – do nich również kierujemy naszą ofertę. Zapewniamy klientom obsługę prawną na terenie całych Niemiec – także w Gelsenkirchen. Zdalna forma współpracy sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób, chcących zaoszczędzić czas i pieniądze związane z podróżą. Na życzenie klienta obsługa stacjonarna zostanie ograniczona do absolutnego minimum, a podstawą pomocy prawnej stanie się regularny kontakt telefoniczny, mailowy i internetowy. Polski adwokat w Gelsenkirchen to propozycja nowoczesnej współpracy między prawnikiem a zleceniodawcą.

Polski prawnik Gelsenkirchen – jak rozpocząć z nami współpracę?

Aby zainicjować współpracę z naszą kancelarią, wystarczy skorzystać z udostępnionego na naszej stronie internetowej formularza online – złożone za jego pomocą zapytanie pozwoli nam wstępnie przeanalizować sprawę. Po zakończeniu analizy przedstawiamy klientom jej wyniki oraz propozycję współpracy z kancelarią, zawierającą informacje o kosztach. Na podstawie rozmowy klient ma szansę zdecydować, czy w dotyczącej go sprawie potrzebuje pomocy prawnika. Do czasu uzgodnienia warunków obsługi prawnej nie są pobierane żadne opłaty – skorzystanie z formularza i wstępna rozmowa z prawnikiem są całkowicie bezpłatne.

Co oferujemy klientom? Polski prawnik – Gelsenkirchen

Korzystając z usług polskiego prawnika w Gelsenkirchen, klient otrzymuje pomoc prawną, obejmującą różne gałęzie prawa. W naszej kancelarii zapewniamy obsługę prawną w sprawach z zakresu prawa karnego, prawa rodzinnego, prawa pracy czy prawa socjalnego. Każdego klienta traktujemy indywidualnie, dopasowując usługi do jego wymagań i charakteru sprawy. Do świadczonych przez nas usług należą m.in.: reprezentacja przed sądami powszechnymi i organami administracyjnymi, sporządzanie pism procesowych, rozwiązywanie sporów z pracodawcą czy przygotowanie opinii prawnych.

Polski adwokat Gelsenkirchen – wyeliminowanie bariery językowej

W naszej kancelarii bariera językowa, która w niektórych sytuacjach uniemożliwia osobom polskojęzycznym samodzielne załatwienie spraw, zostaje przezwyciężona. Aby jej przeciwdziałać, nie tylko oferujemy klientom kontakt w języku polskim, ale ponadto zapewniamy tłumaczenie istotnych dla sprawy dokumentów – zarówno z języka niemieckiego na język polski, jak i z języka polskiego na język niemiecki. W zakresie przekładu korzystamy z usług biura tłumaczeń Aliny Müller, które współpracuje z naszą kancelarią.

Polski prawnik Gelsenkirchen – baza wiedzy i formularze

W naszej kancelarii pomagamy również tym osobom, które chciałyby zadbać o własne interesy prawne samodzielnie, bez pomocy prawnika. Aby ułatwić im to zadanie, przygotowaliśmy dwa nieodpłatne narzędzia: bazę wiedzy oraz specjalne formularze z zakresu prawa pracy. W bazie wiedzy publikujemy przydatne artykuły omawiające ważne zagadnienia z różnych dziedzin prawa niemieckiego, np. prawa rodzinnego, prawa pracy czy prawa karnego. Artykuły zawierają praktyczne wskazówki – dzięki ich lekturze można zdobyć wiedzę potrzebną do samodzielnego załatwienia sprawy. Ponadto, po zapoznaniu się z nimi potencjalny klient może ocenić, czy w danym przypadku potrzebuje pomocy profesjonalisty – prawnika. Jeśli zaś chodzi o formularze z zakresu prawa pracy, zawierają one komentarze sformułowane w języku polskim. Stąd mogą z nich korzystać również te osoby, które nie posługują się biegle językiem niemieckim. Wśród udostępnionych formularzy znaleźć można m.in.: wzór wezwania do wypłacenia zasiłku chorobowego, formularz żądania wydania zaświadczenia o zatrudnieniu, formularz wezwania do wydania odcinków wypłaty czy też wzór wezwania do zapłaty wynagrodzenia podczas urlopu.