Wypowiedzenie umowy o pracę po niemiecku

Szukacie Państwo informacji związanych z niemieckim prawem pracy i danych na temat wypowiedzenia? Spotkaliście się Państwo z nieuczciwym zachowaniem ze strony niemieckiego pracodawcy? Polski prawnik w Niemczech Dipl.-iur. Sebastian Müller angażuje się w sprawy polskich pracowników mieszkających i pracujących na terenie naszych zachodnich sąsiadów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jest w stanie pomóc nawet w najbardziej skomplikowanych sytuacjach.

Ze względu na bariery językowe Polacy często boją się egzekwować swoje prawa wobec pracodawcy. W oczekiwaniu, że polskojęzyczni pracownicy nie będą mogli się bronić, często wypowiada się im bezprawnie niemiecką umowę o pracę – nawet bez zachowania okresu wypowiedzenia w Niemczech czyli w trybie natychmiastowym. W naszej Kancelarii pomagamy walczyć o swoje prawa i ściąganie należności od pracodawcy.

  1. Wypowiedzenie pracy w niemieckim prawie
  2. Otrzymanie wypowiedzenia umowy o pracę – co należy zrobić?
  3. Co można zrobić, by się przed tym bronić?
  4. Jakie następstwa ma wygrany proces?
  5. Jakie jest prawdopodobieństwo wygrania procesu?
  6. Jakich kosztów muszę się spodziewać?

Wypowiedzenie pracy w niemieckim prawie

Niestety, wypowiedzenie pracy w niemieckim prawie może przydarzyć się każdemu zatrudnionemu. Wielu pracowników nie egzekwuje swoich praw, ponieważ obawia się, że jego koszty postępowania będą wysokie. Dlatego liczne naruszenia niemieckiego prawa pracy nigdy nie wychodzą na światło dzienne. My wspieramy każdego, kto potrzebuje porady w rozwiązaniu kłopotów z nieuczciwym pracodawcą. Nasza kancelaria pomaga również pracownikom posiadającym niskie zarobki. W Niemczech osoby o niskich dochodach mogą starać się o zwolnienie z kosztów procesowych. Także i nasza kancelaria oferuje takie usługi, które cieszą się dużą popularnością. Zapraszamy Państwa też w sytuacji, w której nie jesteście Państwo w stanie pokryć kosztów procesu. Pomagamy nie tylko w przypadku niesprawiedliwego otrzymania wypowiedzenia, ale także wtedy, gdy pracodawca nie zachowuje okresu wypowiedzenia w Niemczech.

Otrzymanie wypowiedzenia umowy o pracę – co należy zrobić?

Umowa o pracę jest dużym udogodnieniem dla każdego zatrudnionego, dającą mu poczucie stabilizacji. Nic zatem dziwnego, że utrata zatrudnienia jest dramatyczną sytuacją dla prawie każdej osoby. W większości przypadków wypowiedzenie w niemieckim prawie pracy jest wykonywane przez pracodawcę. Jednak nie zawsze jest to postępowanie uczciwe. W takim przypadku warto zasięgnąć rady naszych ekspertów i podjąć rekomendowane przez nich kroki.

Co można zrobić, by się przed tym bronić?

Możecie Państwo złożyć w niemieckim sądzie pracy pozew przeciwko pracodawcy w ciągu trzech tygodni po otrzymaniu wypowiedzenia. Sąd Pracy zbada skuteczność wypowiedzenia. Pozew musi być złożony w ciągu tego trzy tygodniowego okresu, w przeciwnym razie proces będzie uznany za przegrany.

Jakie następstwa ma wygrany proces?

Stosunek pracy jest niezakończony. Zasadniczo możecie Państwo domagać się pełnego wynagrodzenia od niemieckiego pracodawcy za okres czasu, w którym Państwo nie pracowaliście, ponieważ nie ponosicie winy za to, że nie pracowaliście.

Jakie jest prawdopodobieństwo wygrania procesu?

Zależy to zawsze od indywidualnego przypadku. Ogólnie ujmując, szanse nie są małe, jeśli zwolniony pracownik pracował przez ponad 6 miesięcy w zakładzie, w którym jest zatrudnianych więcej niż 10 osób.

Niezależnie od tego sąd stara się zakończyć proces, nie wyrokiem, lecz ugodą. Zazwyczaj zapewnia to wypłatę odszkodowania za utratę pracy. Darmowe oszacowanie prawdopodobieństwa wygrania procesu można znaleźć tutaj.

Jakich kosztów muszę się spodziewać?

Każda strona ponosi w pierwszej instancji własne koszty procesowe. Inaczej niż w postępowaniach cywilnych strona, która wygrywa spór nie może ubiegać się o zwrot kosztów od strony przeciwnej w pierwszej instancji.

Jeśli nie macie Państwo ubezpieczenia ochrony prawnej i nie jesteście w stanie samodzielnie pokryć kosztów procesu sądowego, w Niemczech, istnieje możliwość ubiegania się o pomoc prawną.

W tym przypadku, gdy prowadzona przez Państwa sprawa daje pozytywne rokowania, Sad przejmie Państwa powstałe koszty lub rozłoży je na raty.

Nasza kancelaria wspiera klientów w ubieganiu się o pomoc prawną. Wszystko, co musicie Państwo zrobić, to wypełnić wniosek, który otrzymacie Państwo od nas również w języku polskim który to wypełniony należy wysłać wraz z dokumentami do kancelarii. My zajmiemy się resztą.

Czy szukacie Państwo wsparcia prawnego?

Spotkała Państwa sytuacja, w której otrzymaliście wypowiedzenie umowy po niemiecku lub sami poszukujecie informacji, jak taki wniosek powinien wyglądać?

Może doszło do niesłusznego zwolnienia z pracy, a w dodatku pracodawca nie wypłacił należnej pensji? Kancelaria adwokacka Sebastian Muller z siedzibą w Magdeburgu oferuje Państwu pomoc w uzyskaniu należności, jak i chętnie doradzi jak prawidłowo stworzyć wypowiedzenie umowy po niemiecku.

Wsparcie na każdym kroku

Spisanie odpowiedniego wypowiedzenia umowy po niemiecku wymaga znajomości prawa niemieckiego. Jeśli Państwo nie czują się na siłach, aby zgłębiać jego tajniki, zwłaszcza w innym języku, proponujemy pomoc w rozwiązaniu problemów. Wieloletnie doświadczenie oraz szeroka wiedza na temat prawa niemieckiego pozwala nam swobodnie poruszać się po przepisach oraz znaleźć rozwiązanie w nawet najbardziej skomplikowanej sytuacji. Pokazujemy Państwu jakie kroki warto podjąć na każdym etapie – zarówno podczas konstruowania wypowiedzenia umowy po niemiecku, jak i wtedy, gdy sami takie wypowiedzenie Państwo otrzymacie. Kompleksowo obsługujemy klientów zarówno w kwestii doradztwa, jak i prowadzenia spraw sądowych.

Wypowiedzenie umowy po niemiecku – pomoc w języku polskim

Tym, co wyróżnia nas na tle innych kancelarii adwokackich jest obsługa w języku polskim. Pozwala to na lepszą komunikację z Państwem, jak i daje komfort porozumiewania się w języku ojczystym. Dzięki temu złożone przepisy prawne możemy wyjaśnić w prostszy sposób, jak i lepiej doradzić w przypadku wątpliwości. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać najwyższym wymaganiom.

Zapraszamy do skontaktowania się z naszymi prawnikami, którzy podejmą odpowiednie kroki, aby rozwiązać sprawę wypowiedzenia umowy po niemiecku.