Niemieckie prawo dla wszystkich branży działalności gospodarczej - działalność gospodarczą w Polsce

Kierunek działania naszej niemieckiej kancelarii na rzecz polskich klientów sprawił, że nasi prawnicy skupiają się na świadczeniu wysokiej jakości usług prawnych, dostosowanych do różnorodnych sytuacji, z jakimi spotykają się nasi klienci.

Nasi prawnicy w Niemczech zapewniają klientom nie tylko obsługę prawną w relacjach z osobami trzecimi, urzędami publicznymi i przed każdym sądem, ale również stałe informowanie o zmianach przepisów, aby mogli Państwo koordynować swoją działalność, być w optymalnym czasie na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i zmianami legislacyjnymi. Poufność i dyskrecja to kluczowe elementy naszej pracy, a także szacunek w relacjach z naszymi klientami w Niemczech.

Czy potrzebują Państwo pomocy prawnika w Niemczech? Nasze usługi są dostosowane do potrzeb miejscowych i międzynarodowych firm, które poszukują usług prawnych we wszystkich głównych miastach Niemiec.

Oferujemy rozwiązania dopasowane do potrzeb naszych klientów. Nasz zespół posiada rozległą wiedzę na temat reżimu prawnego i regulacyjnego i może zapewnić odpowiednią pomoc w określonych sporach biznesowych i handlowych.

Nasz zespół prawników w Niemczech obsługuje klientów z różnych sektorów gospodarki, między innymi:

 • usługi finansowe;
 • nieruchomości;
 • handel detaliczny i konsumencki;
 • transport;
 • import i eksport;
 • technologia;
 • media i komunikacja.

Przedsiębiorstwa w każdej z tych dziedzin podlegają niemieckiemu prawu spółek, jak również innym ustawom, które są specyficzne dla danej dziedziny działalności. Nasz zespół świadczy usługi, które uwzględniają różne wymogi prawne, w zależności od rodzaju przedsiębiorstwa i sektora, w którym ono działa.

Niemieckie prawo pracy i zatrudnienia

kwestie związane z założeniem firmy w Niemczech

Nasze usługi dla polskich firm działających na terenie Niemiec

Czy szukają Państwo prawnika, który specjalizuje się w prawie umów w Niemczech? Sporządzamy i nowelizujemy dla Państwa niemieckie umowy dla wszystkich branż działalności gospodarczej – od sporządzania prostych umów najmu lub umów o pracę, poprzez ogólne warunki świadczenia usług, aż po sporządzanie złożonych umów dotyczących inwestycji i transakcji. Nasza kancelaria specjalizuje się w obsłudze klientów z Polski i spoza niej. Oferujemy Państwu ponad 25 lat doświadczenia w doradztwie dla międzynarodowych przedsiębiorstw.

Czy chcieliby Państwo zawrzeć umowę z niemieckim klientem – np. na dostawę mebli biurowych?

Doradzamy Państwu w sprawie szczegółów umowy i zabezpieczamy Państwa interesy w najlepszy możliwy sposób: na wypadek, gdyby Państwa klient nie zamierzał lub nie mógł zapłacić za towar i aby zapobiec innym sporom między Państwem a Państwa klientem.

Chcą Państwo zatrudnić zewnętrznego dyrektora zarządzającego dla swojej niemieckiej spółki-córki?

Doradzimy Państwu w zakresie wszelkich pułapek związanych z możliwymi szczegółami umowy i wprowadzimy Państwa pomysły do projektu umowy.

Chcieliby Państwo zlecić usługi dla swojego przedsiębiorstwa w Niemczech?

Sprawdzamy dla Państwa oferty umów potencjalnych partnerów, wskazujemy na możliwe ryzyka i pomagamy je zminimalizować.

Doradzamy Państwu w zakresie uzgodnień umownych w Niemczech, szczególnie w tych dziedzinach:

Uzgodnienie ogólnych warunków handlowych

Przepisy ustawowe dotyczące umów o dzieło i usług, umów budowlanych, umów o założenie zakładu, umów o świadczenie usług

Umowy o pracę

Umowy dystrybucyjne (umowy agencji sprzedaży i autoryzowanych dealerów)

Prawo sprzedaży, umowy o pracę i materiały, w szczególności prawo sprzedaży ONZ/międzynarodowa sprzedaż towarów (CISG) i sprawy transgraniczne

Państwa doradcy w zakresie niemieckiego prawa pracy

Prawnicy z kancelarii Sebastian Müller wspierają firmy z Polski we wszystkich aspektach niemieckiego prawa pracy. Sporządzamy standardowe umowy o pracę dla Państwa niemieckiej firmy i dostosowujemy je do konkretnych przypadków, np. gdy indywidualna umowa ma być zawarta z niemieckim dyrektorem zarządzającym. Ponadto, doradzamy Państwa działowi kadr we wszystkich kwestiach prawnych związanych z zatrudnieniem – od zatrudnienia do rozwiązania umowy o pracę.

W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie w komunikacji prawnej z innymi krajami jesteśmy świadomi typowych pułapek, które wiążą się z różnicami między jurysdykcjami. Dzięki temu jesteśmy w stanie sporządzić dla Państwa umowy, które zapobiegają długotrwałym sporom związanym z prawem pracy.

W szczególności nasi niemieccy prawnicy doradzają Państwu w zakresie prawa pracy w tych dziedzinach:

 • Sporządzanie niemieckich umów o pracę
 • Doradztwo w związku z wypowiedzeniami i powództwami o ochronę przed zwolnieniem na terenie Niemiec
 • Sporządzanie umów dla dyrektorów zarządzających
 • Zbiorowe prawo pracy: np. delegowanie pracowników, socjalne plany kompensacyjne