Polski Adwokat Augsburg

W naszej kancelarii zajmujemy się świadczeniem usług prawniczych dla osób polskojęzycznych, których sprawy podlegają prawu niemieckiemu. Doskonale zdajemy sobie sprawę z trudności, jakie osoby te napotykają, chcąc zabezpieczyć własne interesy. Nasi klienci często nie dysponują wiedzą prawniczą potrzebną do poprawnej interpretacji przepisów, niekiedy też nie posługują się biegle językiem niemieckim, co w zasadzie wyklucza możliwość pomyślnego załatwienia danej sprawy bez pomocy prawnika.

Jeśli któraś z powyższych sytuacji dotyczy Ciebie, a od prawnika oczekujesz przejrzystych warunków współpracy i skuteczności, skontaktuj się z nami.

Polski prawnik – Augsburg. Gdzie prowadzimy działalność?

Świadcząc usługi prawnicze dla naszych klientów, korzystamy ze stacjonarnej i zdalnej formy współpracy. Jeśli zależy Ci na bezpośrednim kontakcie z prawnikiem, odwiedź jedną z naszych kancelarii – w Magdeburgu lub Berlinie. Niezależnie od miejsca zamieszkania możesz też skorzystać z obsługi zdalnej – świadczymy ją na terenie całych Niemiec. Oferta współpracy kierowana jest w szczególności do osób przebywających na stałe w Augsburgu. Polski prawnik w Augsburgu to propozycja dla tych klientów, którzy nie chcą lub nie mogą regularnie podróżować do jednej z naszych kancelarii. Z uwagi na to, że do załatwienia większości spraw wystarczający okazuje się kontakt telefoniczny, mailowy czy za pomocą poczty, stacjonarna obsługa klienta może być jedynie dodatkiem do usług świadczonych zdalnie. Jeśli chciałbyś ograniczyć bezpośredni kontakt z prawnikiem do absolutnego minimum, a zarazem osiągnąć pomyślne zakończenie własnej sprawy, powinieneś rozważyć współpracę z naszą kancelarią.

Polski adwokat – Augsburg. Jak rozpocząć współpracę z naszą kancelarią?

Na naszej stronie internetowej znajdziesz specjalny formularz – za jego pomocą możesz opisać swoją sprawę, a także przesłać nam związane z nią dokumenty i określić indywidualne wymagania co do formy współpracy. Zajmiemy się dokładną analizą Twojego zgłoszenia, a następnie skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia warunków obsługi. Gdy tylko zapoznamy się ze zgłoszeniem, od razu skontaktujemy się z Tobą. Skorzystanie z formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami czy zobowiązaniami. Jeśli jednak wolisz skontaktować się z nami w inny sposób, np. telefonicznie lub mailowo, nic nie stoi na przeszkodzie.

Polski prawnik – Augsburg. W czym się specjalizujemy?

W naszej kancelarii zapewniamy obsługę prawną z zakresu różnych dyscyplin prawa. Specjalizujemy się w prawie karnym, prawie pracy, prawie socjalnym, prawie cywilnym i prawie rodzinnym. Zróżnicowaniu dyscyplin odpowiada wielość świadczonych usług – każdorazowo dopasowujemy je do charakteru sprawy i wymagań klienta. Oferujemy m.in. doradztwo prawne, reprezentację przed sądami powszechnymi i organami administracji publicznej, rozwiązywanie sporów z pracodawcą czy sporządzanie pism procesowych i opinii prawnych.

Polski prawnik – Augsburg. Dlaczego nie musisz obawiać się bariery językowej?

Naszym priorytetem jest zniesienie bariery językowej, która sprawia, że osoba polskojęzyczna nie może samodzielnie zabezpieczyć własnych interesów. Wszystkim klientom zapewniamy obsługę w języku polskim. Oprócz tego oferujemy tłumaczenie dokumentów – zarówno z języka niemieckiego na polski, jak i języka polskiego na niemiecki. Za przekład odpowiada biuro tłumaczeń Aliny Müller. Dzięki działaniom, które podejmujemy w celu zniesienia bariery językowej, zyskujesz kontrolę nad przebiegiem swojej sprawy.

Polski adwokat w Augsburgu. Ile wynosi koszt obsługi prawnej?

Zgodnie z przepisami niemieckiej ustawy o wynagrodzeniu adwokatów (Rechtsanwaltsvergütungsgesetz) koszty obsługi prawnej zależą od wartości przedmiotu sporu w sprawie. Jeśli pozostajesz w trudnej sytuacji materialnej, przepisy uprawniają Cię do wnioskowania o zwolnienie z kosztów sądowych lub kosztów pozasądowej obsługi prawnej. W naszej kancelarii sporządzimy taki wniosek w Twoim imieniu – wystarczy, że wypełnisz znajdujący się na naszej stronie formularz.

Polski prawnik w Augsburgu. Co możesz zrobić samodzielnie?

Na naszej stronie internetowej regularnie publikujemy artykuły na temat różnych zagadnień prawa niemieckiego. Artykuły składają się na specjalną bazę wiedzy – ich lektura dostarczy Ci informacji potrzebnych do samodzielnego załatwienia przynajmniej niektórych, mniej skomplikowanych, spraw. Na jej podstawie możesz również ocenić, czy w Twojej sytuacji konieczna będzie pomoc prawnika. Dla wszystkich osób, które chciałyby podjąć samodzielne działania, przygotowaliśmy ponadto specjalne formularze z zakresu prawa pracy, takie jak wzór wezwania do zapłaty wynagrodzenia podczas urlopu, formularz wezwania do wydania odcinków wypłaty czy też wzór wezwania do wypłacenia zasiłku chorobowego. Formularze opatrzono polskimi komentarzami – w konsekwencji są one przystosowane do użycia przez osoby, które nie posługują się biegle językiem niemieckim.