Polski Adwokat w Brunszwik

Nie zawsze da się przewidzieć, kiedy pomoc prawnika będzie niezbędna. Rozwód, spór z pracodawcą, przygotowanie umowy łączącej nas z partnerem biznesowym – to tylko kilka sytuacji, które mogą się przydarzyć w niespodziewanym momencie. Prawnego wsparcia wymagają jednak nie tylko sprawy cechujące się dużym skomplikowaniem. Decyzja o podjęciu współpracy z kancelarią może być spowodowana innymi czynnikami. Jakimi? Może się zdarzyć, że w sprawie znajdą zastosowanie przepisy należące do obcego systemu prawa. Nie znając ich dobrze i nie wiedząc, jak w praktyce orzekają sądy oraz organy administracyjne, można mieć problem z załatwieniem nawet dość prostych – wydawałoby się – spraw. Dodatkowym utrudnieniem jest także nieznajomość w stopniu biegłym języka obcego. Wówczas skuteczne zabezpieczenie interesów bez pomocy prawnika jest w zasadzie niemożliwe.

W naszej kancelarii zajmujemy się obsługą prawną osób polskojęzycznych, których sprawy podlegają prawu niemieckiemu.

Gdzie można się z nami spotkać? Polski adwokat – Brunszwik

Zapewniamy obsługę prawną zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie. Nasze biura znajdują się w Magdeburgu i Berlinie – osoby, które oczekują bezpośredniego kontaktu z prawnikiem, mogą odwiedzić jedno z nich. Z kolei klienci, którzy nie mieszkają lub nie pracują we wskazanych miastach, ale chcieliby skorzystać z oferowanej przez nas pomocy prawnej, mogą zapisać się na poradę w trybie zdalnym. Pomoc prawna w tej formie obejmuje teren całych Niemiec, w tym Brunszwik. Warto pamiętać o tym, że wiele spraw można zwykle omówić na odległość, z wykorzystaniem poczty, kontaktu telefonicznego, mailowego czy wideorozmów. Zdając sobie z tego sprawę, na życzenie klienta możemy ograniczyć obsługę stacjonarną, a co za tym idzie – koszty związane z podróżą, do minimum.

Polski adwokat – Brunszwik. Jak rozpocząć współpracę z naszą kancelarią?

Aby zainicjować współpracę z polskim prawnikiem w Braunschweig, wystarczy złożyć bezpłatne zapytanie online za pośrednictwem udostępnionego na naszej stronie formularza kontaktowego. Użycie formularza nie generuje po stronie klienta żadnych zobowiązań – decyzję o tym, czy zechce rozpocząć z nami współpracę, może podjąć dopiero podczas wstępnej konsultacji albo po jej zakończeniu. Konsultacja następuje z kolei wówczas, gdy dokonamy analizy zgłoszenia, w tym przysłanych nam dokumentów. Czego klient może od nas oczekiwać przed rozpoczęciem współpracy? Na tym etapie przekażemy wszystkie potrzebne informacje: związane ze sprawą, formą współpracy oraz kwestiami finansowymi. Dzięki temu można świadomie podjąć decyzję dotyczącą obsługi prawnej.

Polski prawnik w Brunszwiku. Czym się zajmujemy?

Korzystając z usług polskiego adwokata w Braunschweig, klient może liczyć na wieloaspektową obsługę prawną. Co należy przez to rozumieć? Po pierwsze, pomoc prawna obejmuje wiele gałęzi prawa. W naszej kancelarii zajmujemy się m.in.: sprawami z zakresu prawa cywilnego, prawa karnego, prawa pracy czy prawa socjalnego. Po drugie, możemy podjąć różne działania zmierzające do zabezpieczenia interesów klienta. Zakres świadczonej przez nas obsługi prawnej obejmuje m.in.: reprezentację przed sądami i organami administracyjnymi, przygotowanie umów i opinii, a także doradztwo prawne.

Polski adwokat w Brunszwiku – jak eliminujemy barierę językową?

Nasze usługi kierujemy do osób polskojęzycznych, których sytuacje prawne podlegają prawu niemieckiemu. Obsługa prawna, którą zapewniamy, odbywa się w całości w języku polskim. Oprócz tego każdy klient może liczyć na tłumaczenie związanych ze sprawą dokumentów – zarówno z języka niemieckiego na język polski, jak i z języka polskiego na język niemiecki. Przekładem zajmuje się biuro tłumaczeń Aliny Müller, które współpracuje z naszą kancelarią.

Polski adwokat w Braunschweig – materiały dostępne online

Oprócz kompleksowej współpracy z kancelarią oferujemy również bezpłatną pomoc, z której mogą skorzystać osoby dążące do tego, by załatwić swoje sprawy samodzielnie. Jaki jest jej zakres? W razie problemów związanych z prawem pracy warto skorzystać z udostępnionych na naszej stronie formularzy i wzorów dokumentów z zakresu prawa niemieckiego. Zostały one opatrzone komentarzami w języku polskim, dzięki czemu będą pomocne dla osób nieznających dobrze języka niemieckiego. Do udostępnionych wzorów i formularzy należą m.in.: formularz wezwania do wydania odcinków wypłaty, wzór wezwania do wypłacenia zasiłku chorobowego czy też wzór wezwania do zapłaty wynagrodzenia podczas urlopu. Informacje potrzebne do samodzielnego zabezpieczenia interesów znaleźć można również w naszej bazie wiedzy. Obejmuje ona artykuły na temat ważnych zagadnień z różnych dziedzin prawa niemieckiego, np. prawa karnego. Dzięki artykułom łatwiej będzie podjąć decyzję, czy konieczna jest współpraca z prawnikiem.