Polski Adwokat w Chemnitz

Kiedy rozważa się pomoc prawnika? Na ogół wtedy, gdy warunkiem zabezpieczenia interesów okazuje się wiedza prawnicza. Może chodzić o przygotowanie skomplikowanej umowy między przedsiębiorcami, sprawę karną, w której ważą się losy oskarżonego czy spór z pracodawcą. Niekiedy zdarza się przy tym, że decyzja o podjęciu współpracy z kancelarią zależy od dodatkowych czynników. W szczególnej sytuacji pozostają osoby, które z przyczyn prywatnych czy zawodowych podlegają prawu obcego dla nich państwa. Czasami nie tylko nie znają one w wystarczającym stopniu przepisów, ale ponadto nie posługują się biegle językiem, w którym je wyrażono. Oferta naszej kancelarii uwzględnia potrzeby właśnie takich osób – świadczymy pomoc prawną klientom polskojęzycznym, których sprawy podlegają prawu niemieckiemu.

Polski prawnik – Chemnitz. Możliwości współpracy

Naszym klientom umożliwiamy zarówno stacjonarną, jak i zdalną obsługę prawną. Jeśli oczekujesz bezpośredniego kontaktu z prawnikiem, możesz odwiedzić jedno z naszych biur, które znajdują się w dwóch lokalizacjach: Magdeburgu oraz Berlinie. Jeśli zaś nie chcesz lub nie możesz, np. z powodu braku czasu, skorzystać z obsługi stacjonarnej, umożliwiamy obsługę w trybie zdalnym – obejmuje ona teren całych Niemiec, w tym Chemnitz. Warto pamiętać, że w wielu sprawach można w dużym stopniu ograniczyć stacjonarną pomoc prawną, a podstawą kontaktu między prawnikiem i klientem uczynić komunikację za pomocą wideorozmów, telefonów czy maili.

Polski adwokat – Chemnitz. Jak nawiązać kontakt?

Na naszej stronie znajdziesz formularz kontaktowy, za pomocą którego możesz opisać swoją sprawę i przesłać nam związane z nią dokumenty. Naszym zadaniem jest analiza przesłanego zgłoszenia. Gdy tylko ją przeprowadzimy, skontaktujemy się z Tobą w celu przedstawienia poczynionych przez nas ustaleń oraz określenia warunków obsługi (w tym jej kosztów). Użycie formularza nie wiąże się z żadnymi opłatami i nie generuje po Twojej stronie żadnych zobowiązań. Te mogą powstać dopiero wówczas, jeśli zgodzisz się na współpracę z kancelarią.

Polski adwokat – Chemnitz. Co obejmuje pomoc prawna?

Nasza działalność obejmuje wiele dziedzin prawa. Świadczone przez nas usługi mogą dotyczyć różnych sfer życia codziennego i odpowiadających im dyscyplin prawa, w tym karnego, cywilnego, rodzinnego czy socjalnego. Niezależnie od zakresu sprawy i poziomu jej skomplikowania każdorazowo dopasowujemy usługi do indywidualnej sytuacji klienta. O jakie czynności może chodzić? Zajmujemy się m.in. doradztwem prawnym, sporządzaniem opinii, przygotowaniem umów i pism procesowych czy reprezentacją przed sądami i organami administracyjnymi.

Polski prawnik – Chemnitz. Kwestia bariery językowej

Każdy człowiek chce mieć kontrolę nad tokiem swojej sprawy. W tym celu ważne jest ograniczenie negatywnych konsekwencji bariery językowej. W jaki sposób? Wszystkim klientom zapewniamy nie tylko obsługę w języku polskim, ale również tłumaczenie związanych z nią dokumentów – zarówno z języka niemieckiego na język polski, jak i z języka polskiego na język niemiecki. Przekładem zajmuje się współpracujące z naszą kancelarią biuro tłumaczeń Aliny Müller.

Ile kosztuje pomoc prawna polskiego adwokata w Chemnitz?

Przepisy dotyczące kosztów obsługi prawnej w Niemczech znaleźć można w ustawie o wynagrodzeniu adwokatów (Rechtsanwaltsvergütungsgesetz). Wysokość kosztów ustala się, biorąc pod uwagę m.in. wartość przedmiotu sporu czy określone w ustawie przedziały (np. w sprawach karnych). Nie jest przy tym możliwe uzależnienie wysokości wynagrodzenia od rezultatu sprawy. Warto zaznaczyć, że przepisy dopuszczają możliwość uzyskania od państwa niemieckiego wsparcia w formie zwolnienia z kosztów obsługi oraz kosztów sądowych. Warunkiem jego uzyskania jest trudna sytuacja materialna wnioskującego. Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu wniosku, możesz skorzystać z udostępnionego na naszej stronie formularza.

Polski prawnik w Chemnitz – baza wiedzy i formularze

Osobom, które zamierzają samodzielnie, bez pomocy prawnika dochodzić swoich praw oddajemy do dyspozycji dwa nieodpłatne narzędzia: bazę wiedzy oraz specjalne formularze z zakresu prawa pracy. Czym jest baza wiedzy? To rodzaj bloga, w którym zamieszczamy artykuły omawiające zagadnienia z zakresu prawa niemieckiego. Dzięki ich lekturze nie tylko zdobędziesz informacje o interesujących Cię zagadnieniach, ale ponadto być może łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o ewentualnej współpracy z kancelarią. Może okazać się, że w danej sprawie pomoc prawnika nie będzie potrzebna. Nie jest jednak wykluczone, że stanie się inaczej, a mianowicie utwierdzisz się w przekonaniu, że lepiej z niej skorzystać. Formularze będą z kolei przydatne wówczas, gdy zamierzasz podjąć samodzielnie działania, lecz nie posługujesz się biegle językiem niemieckim – zostały one w całości przetłumaczone na język polski i zawierają polskojęzyczne komentarze. Wśród udostępnionych plików znaleźć można m.in.: wzór wezwania do wypłacenia zasiłku chorobowego, formularz wezwania do wydania odcinków wypłaty, wzór wezwania do zapłaty wynagrodzenia podczas urlopu, a także wzór żądania wydania zapisów dotyczących czasu pracy od niemieckiego pracodawcy dla kierowców zawodowych.