Polski Adwokat Duisburg

Poprawna interpretacja przepisów prawnych bardzo często przysparza trudności osobom, które nie zajmują się prawem profesjonalnie. Przyczyn trudności interpretacyjnych upatrywać można zarówno w tym, w jaki sposób prawo jest komunikowane odbiorcy – w języku prawa, jak i w konieczności zdobycia wiedzy prawniczej. Niejednokrotnie zdarza się, że przepisy sformułowane są w skomplikowany sposób: nieprzystępnej składni i kompozycji tekstów towarzyszą błędy językowe, które utrudniają wykładnię. Wiedza prawnicza jest z kolei niezbędna np. do uchwycenia zawiłości proceduralnych czy możliwości „przewidywania” praktyki orzeczniczej.

Trudności obydwu rodzajów w niektórych sytuacjach mogą okazać się niemożliwe do przezwyciężenia. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy sprawa, która nas dotyczy, podlega obcemu – zagranicznemu – systemowi prawa. W takim przypadku nierzadko zdarza się, że w ogóle nie posługujemy się danym językiem, stąd zdobycie wiedzy prawniczej czy zrozumienie języka prawa jest wykluczone. Z myślą o osobach, których sytuacje prawne kształtowane są przez normy obcego systemu prawa, ściślej: systemu prawa niemieckiego, powstała oferta naszej kancelarii. Dzięki świadczonej przez nas pomocy prawnej Twoja sprawa doczeka się satysfakcjonującego rozstrzygnięcia.

Polski prawnik – Duisburg. Kto może skorzystać z naszych usług?

Kancelarie, w których działamy, znajdują się w Magdeburgu i Berlinie. Nie oznacza to jednak, że świadczymy usługi wyłącznie w tych dwóch miastach. Oprócz obsługi stacjonarnej zapewniamy również pomoc zdalną – przy użyciu tradycyjnej poczty, kontaktu telefonicznego czy internetowego. Obsługa zdalna obejmuje teren całych Niemiec – w tym również Duisburg. Polski prawnik w Duisburgu jest propozycją dla tych osób, które nie chcą bądź nie mogą podróżować regularnie do jednej z naszych kancelarii. Dla tych osób ograniczamy obsługę w formie stacjonarnej do minimum.

Polski adwokat – Duisburg. Co zrobić, aby rozpocząć współpracę z kancelarią?

Aby rozpocząć współpracę z naszą kancelarią, warto skorzystać z formularza, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Za jego pośrednictwem możesz opisać swoją sprawę i przesłać nam związane z nią dokumenty. Użycie formularza jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje. Gdy prześlesz nam zgłoszenie, zapoznamy się z nim i przeprowadzimy jego drobiazgową analizę. Na jej podstawie ustalimy ewentualne koszty. Następnie skontaktujemy się z Tobą i omówimy warunki współpracy. Jeśli na nie przystaniesz, będziemy mogli sformalizować naszą współpracę i związać się umową. Jakiekolwiek wcześniejsze opłaty są wykluczone.

Prawnik Duisburg – co wchodzi w zakres naszych usług?

Pomoc polskiego adwokata w Duisburgu obejmuje wiele dziedzin prawa. W naszej kancelarii specjalizujemy się w prawie karnym, prawie pracy, prawie rodzinnym i socjalnym. Ponadto, zdając sobie sprawę ze zróżnicowania spraw, które tych dziedzin dotyczą, oferujemy wieloaspektową obsługę. Obejmuje ona m.in.: sporządzanie opinii prawnych, reprezentację przed sądami i organami administracyjnymi czy doradztwo prawne.

Polski adwokat – Duisburg. Tłumaczenie dokumentów

Dbając o to, by żaden klient nie musiał obawiać się bariery językowej, zapewniamy profesjonalną pomoc prawną w języku polskim. Chodzi nie tylko o bezpośredni kontakt z prawnikiem, ale również o tłumaczenie dokumentów, które mają związek ze sprawą – zarówno z języka niemieckiego na polski, jak i z języka polskiego na niemiecki. W zakresie tłumaczeń współpracujemy z biurem tłumaczeń Aliny Müller. Jeśli chcesz, możesz skorzystać wyłącznie z usług translatorskich bez konieczności rozpoczęcia współpracy z kancelarią.

Co możesz zrobić samodzielnie? Bezpłatna pomoc naszej kancelarii

Pomoc, którą zapewniamy, obejmuje nie tylko bezpośrednią współpracę z kancelarią. Oprócz tego oferujemy bezpłatne „narzędzia”, za pomocą których możesz samodzielnie zabezpieczyć własne interesy. Bezpłatna pomoc przybiera postać bazy wiedzy oraz specjalnych formularzy z zakresu prawa pracy. W bazie umieszczamy regularnie artykuły dotyczące prawa niemieckiego. Zawierają one praktyczne wskazówki dotyczące zagadnień z różnych dziedzin prawa, np. prawa rodzinnego czy prawa karnego. Natomiast dzięki formularzom będziesz mógł świadomie kształtować swoje relacje z pracodawcą nawet wtedy, gdy nie posługujesz się językiem niemieckim – wszystko dzięki komentarzom, które pozwolą Ci zrozumieć treść dokumentów. Wśród udostępnionych wzorów znaleźć można m.in.: formularz wezwania do wydania odcinków wypłaty, wzór wezwania do wypłacenia zasiłku chorobowego czy też wzór wezwania do zapłaty wynagrodzenia podczas urlopu. Jeśli uważasz, że bezpłatna pomoc jest w Twojej sytuacji niewystarczająca, koniecznie skontaktuj się z nami. Chętnie zapoznamy się z Twoją sprawą i doradzimy, jakie rozwiązania prawne okażą w jej przypadku pomocne.