Polski Adwokat Düsseldorf

Systemy prawne państw europejskich różnią się między sobą. Ten dla wielu oczywisty fakt bardzo często przysparza problemów osobom, które nie zajmują się prawem profesjonalnie. Osoby te mogą mieć trudność z interpretacją przypisów obcego systemu prawa. Często zdarza się również, że z uwagi na przyzwyczajenia związane z przestrzeganiem znanych norm prawnych, nie dostosowują swojego postępowania do prawa obowiązującego za granicą. W szczególniej trudnej sytuacji pozostają osoby, które nie znają obcego języka – w takim wypadku samodzielna interpretacja przepisów może okazać się niemożliwa. Oferta naszej kancelarii stanowi odpowiedź na potrzeby klientów, którzy napotykają wskazane wyżej problemy. Świadczymy usługi prawne w języku polskim dla osób, których sytuacje prawne są kształtowane w ramach niemieckiego systemu prawnego.

Polski prawnik Düsseldorf – gdzie świadczymy usługi?

Współcześnie podstawę obsługi prawnej bardzo często stanowią wideokonferencje, rozmowy telefoniczne czy korespondencja pocztowa – wiele spraw można załatwić na odległość, niekiedy bez wychodzenia z domu. Nasze kancelarie znajdują się w Magdeburgu i Berlinie. Nie ograniczamy jednakże działalności wyłącznie do tych miast – na świadczoną przez nas pomoc prawną mogą liczyć osoby zamieszkałe na terenie całych Niemiec, także w Düsseldorfie. Polski adwokat (Düsseldorf) zapewni Państwu pomoc prawną niezależnie od tego, w jakim mieście znajduje się Państwa miejsce zamieszkania, a także jaka jest właściwość miejscowa sądu w sprawie, której dotyczy obsługa.

Prawnik Düsseldorf a zakres prowadzonych spraw

Nasza kancelaria zajmuje się sprawami należącymi do różnych gałęzi prawa, w szczególności prawa karnego, prawa rodzinnego, prawa pracy czy prawa socjalnego. W zakres oferty świadczonych przez nas usług wchodzi m.in. doradztwo prawne, sporządzanie pism sądowych, pomoc w kompletowaniu dokumentów czy reprezentacja przed organami administracyjnymi i sądami powszechnymi. W przypadku każdego z wymienionych rodzajów zadań zapewniamy wysoką skuteczność działań. Jej podstawą jest nie tylko świetna znajomość przepisów, ale również doświadczenie obejmujące swoiste know-how w zakresie praktyki sądowniczej i administracyjnoprawnej.

Polski adwokat Düsseldorf – pomoc prawna

Polski prawnik (Düsseldorf) to propozycja dla osób, którzy oczekują porady prawnej lub załatwienia sprawy. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że jakakolwiek zwłoka może mieć fatalne skutki dla sytuacji prawnej i finansowej klienta, stąd oferujemy konsultacje online, które można przeprowadzić w dwolnym czasie. Podstawę naszych usług stanowi komunikacja, która zawsze ma na celu zrozumienie sytuacji i wymagań danej osoby. W tym kontekście warto podkreślić, że wszystkie zlecenia realizujemy w języku polskim, stąd ewentualne trudności komunikacyjne związane z barierą językową zostają wyeliminowane. Co również istotne, każdorazowo informujemy klientów o podjętych działaniach i tym samym dajemy im możliwość bieżącego kontrolowania przebiegu sprawy. Aby zainicjować współpracę z naszą kancelarią i otrzymać pomoc prawną, warto skorzystać z udostępnionego na naszej stronie formularza. Wstępna konsultacja, w ramach której poznajemy Państwa sytuację, nie wiąże się z koniecznością uiszczenia opłat. Te pobierane są dopiero po dokładnym określeniu naszych obowiązków w danej sprawie i wyrażeniu przez Państwa specjalnej zgody. W ramach wstępnej konsultacji zapewniamy w szczególności analizę przesłanych nam dokumentów, np. pozwu czy wezwania do zapłaty. Analiza stanowi podstawę podjętych później działań.

Prawnik Düsseldorf – tłumaczenie dokumentów

W ramach stosunku adwokackiego zapewniamy profesjonalny przekład potrzebnych dokumentów – zarówno z języka niemieckiego na język polski, jak i z języka polskiego na niemiecki. Tłumaczenie dokumentów dla naszych klientów zapewnia biuro tłumaczeń Aliny Müller (w razie potrzeby klient ma możliwość skorzystania wyłącznie z usług translatorskich). Dzięki dokładnemu tłumaczeniu mają Państwo szansę poznać szczegóły swojej sprawy nawet wówczas, gdy nie znają Państwo języka niemieckiego.

Adwokat Düsseldorf – samodzielne zabezpieczenie interesów prawnych

W niektórych – zwykle mniej skomplikowanych – sprawach pomoc prawnika może okazać się niepotrzebna. Samodzielnie podjęte działania w celu zabezpieczenia własnych interesów prawnych są bardzo często wystarczające i skuteczne. Zdając sobie z tego sprawę, na naszej stronie internetowej udostępniliśmy dla klientów specjalne wzory dokumentów z zakresu prawa pracy opatrzone polskimi komentarzami. Wzory te będą szczególnie przydatne wówczas, gdy nie znają Państwo języka niemieckiego w stopniu, który pozwala zrozumieć skomplikowany język sfery administracyjnoprawnej. Wśród udostępnionych formularzy znaleźć można m.in.: wzór wezwania do wypłaty odcinków wypłaty, wzór wezwania do wypłacenia zasiłku chorobowego, a także wzór wniosku do udzielenia urlopu wypoczynkowego. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą bazą wiedzy. Obejmuje ona artykuły dotyczące wybranych zagadnień z zakresu prawa niemieckiego.