Polski Adwokat Essen

Osoba polskojęzyczna, której działania regulują niemieckie przepisy, pozostaje w trudnej sytuacji. Aby skutecznie zadbać o własne interesy, powinna ona dysponować znajomością przepisów obcego systemu prawa i praktyki prawniczej, obejmującej orzecznictwo sądów czy decyzje organów administracji publicznej. Często zdarza się, że osoba ta nie jest odpowiednio przygotowana do tego, aby skutecznie wykorzystać dostępne środki prawne. Niekiedy przeszkodą okazuje się nie tylko brak wiedzy, ale również bariera językowa – ta wyklucza w zasadzie możliwość zrozumienia treści tekstów prawnych i tym samym ochrony interesów bez pomocy profesjonalisty. W naszej kancelarii świadczymy polskojęzyczną pomoc prawną dla wszystkich osób, których sytuacje prawne kształtowane są przez przepisy prawa niemieckiego. Obsługa, którą zapewniamy, polega na doradztwie, które może przyczynić się zakończenia Państwa sprawy niezależnie od stopnia jej skomplikowania.

Polski adwokat Essen – działalność na terenie Niemiec

Nasze usługi świadczymy na terenie całych Niemiec dla wszystkich osób potrzebujących pomocy prawnej. Centrum naszej działalności stanowią Magdeburg i Berlin – w tych miastach znajdują się prowadzone przez nas kancelarie. Osoby zamieszkujące inne części Niemiec mogą liczyć na naszą obsługę prawną w formie zdalnej. W wielu sprawach podstawę działalności stanowić może komunikacja internetowa, telefoniczna i za pośrednictwem poczty. Dla klienta jest to duże ułatwienie – z uwagi na cyfryzację sfery administracyjnoprawnej w Niemczej przypadki, w których niezbędna jest wizyta w naszej kancelarii, zostaną ograniczone do absolutnego minimum. Polski prawnik (Essen) zapewni Państwu obsługę prawną w sposób, który pozwoli Państwu zaoszczędzić czas i pieniądze potrzebne na podróż. W jej ramach możecie Państwo skorzystać z wygodnej opcji konsultacji online, które przeprowadzamy w dogodnej dla Państwa porze.

Polskojęzyczny prawnik Essen – doradztwo z zakresu prawa

Oferta usług świadczonych przez naszą kancelarię obejmuje działania z zakresu takich dziedzin prawa, jak: prawo pracy, prawo socjalne, prawo karne czy prawo rodzinne. W zależności od charakteru sprawy i wymagań klienta wybieramy określone, adekwatne formy obsługi prawnej. Należą do nich m.in.: doradztwo prawne, reprezentacja przed sądami i organami administracyjnymi czy sporządzanie pism procesowych. Zakres obsługi prawnej jest każdorazowo konsultowany z klientem, jego ustalenie stanowi warunek rozpoczęcia współpracy.
Nasi klienci mogą ponadto skorzystać z usług tłumaczenia dokumentów – zarówno w przypadku, gdy na ich rzecz jest przez nas świadczona pomoc prawna, jak i w przypadku, gdy z tej pomocy nie korzystają. Za przekład dokumentów – z języka polskiego na niemiecki, a także z języka niemieckiego na polski – odpowiada biuro tłumaczeń Aliny Müller.

Polski adwokat Essen – baza wiedzy i formularze z komentarzami

Pragnąc ułatwić wszystkim osobom możliwość dochodzenia własnych praw samodzielnie, utworzyliśmy specjalną bazę wiedzy. Obejmuje ona teksty dotyczące popularnych zagadnień z zakresu prawa niemieckiego. W bazie znaleźć można artykuły na temat takich kwestii, jak: wynagrodzenie za pracę, wypowiedzenie stosunku prawnego, odpowiedzialność za jazdę pod wpływem alkoholu, a także odstąpienie od niemieckiego kredytu samochodowego. Wszystkie artykuły zawierają praktyczne wskazówki, które w danej sprawie mogą okazać się niezwykle przydatne.
Ponadto, wychodząc naprzeciw Państwa wymaganiom i dążąc do usprawnienia Państwa działań w obrębie prawa niemieckiego, udostępniliśmy na naszej stronie internetowej bezpłatne wzory i formularze z zakresu prawa pracy. Należą do nich m.in. wzór wezwania do zapłaty wynagrodzenia lub nadgodzin, żądanie wystawienia zaświadczenia o zatrudnieniu, wzór wezwania do wypłacenia zasiłku chorobowego czy też wzór wezwania do zapłaty wynagrodzenia podczas urlopu. Podkreślenia wymaga fakt, że wszystkie wzory zostały opatrzone polskim komentarzem. Z uwagi na to mogą skorzystać z nich nawet te osoby, które nie posługują się biegle językiem niemieckim.

Adwokat Essen – zachęcamy do współpracy

Polski prawnik (Essen) to propozycja dla wszystkich osób, którzy oczekują porady z zakresu niemieckiego prawa. W celu zlecenia nam zadania reprezentowania Państwa interesów prawnych warto skorzystać z dostępnego na naszej stronie formularza. Gdy zatwierdzimy zlecenie, będziemy na bieżąco śledzić przebieg sprawy, zgodnie z obowiązującymi procedurami i terminami. Jeśli zastanawiają się Państwo nad tym, czy w danej sprawie pomoc profesjonalisty jest potrzebna, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej porady. W ramach wstępnej konsultacji przeprowadzimy analizę Państwa sytuacji oraz wskażemy, jakie środki prawne będą w jej przypadku potrzebne. Nie pobierzemy żadnych opłat do czasu, aż zakres naszej działalności zostanie dokładnie ustalony, a Państwo udzielą nam specjalnej zgody na prowadzenie sprawy. Wstępna konsultacja prawna może odbyć się zdalnie.