Polski Adwokat Hamburg

Jak powszechnie wiadomo, systemy prawne w poszczególnych państwach różnią się między sobą zarówno w zakresie prawa materialnego, jak i prawa proceduralnego. Z tego względu osoba podejmująca działania prawne w obcym państwie pozostaje w trudnej sytuacji. Nie znając dostatecznie dobrze przepisów danego systemu prawnego oraz właściwej dla niego praktyki prawniczej (np. orzecznictwa), może nie zdołać skutecznie zadbać o własne interesy – choćby nawet świetnie znała prawo obowiązujące w państwie, z którego pochodzi. W takiej sytuacji znajdują się często osoby polskojęzyczne, których stosunki prawne kształtowane są zgodnie z prawem niemieckim. Może przy tym chodzić zarówno o stosunki w ramach prawa cywilnego, np. związane z prawem rodzinnym lub prawem pracy, czy też stosunki prawnokarne dotyczące popełnianych przez osoby czynów zabronionych. Często zdarza się przy tym, że przyczyną nieznajomości prawa niemieckiego jest bariera językowa – wówczas skuteczne działanie w ramach niemieckiego systemu prawnego jest w zasadzie wykluczone. W naszej kancelarii świadczymy polskojęzyczną pomoc prawną dla wszystkich osób, których sytuacje prawne są wyznaczone przez prawo niemieckie.

Polskojęzyczny adwokat – Hamburg. Działalność na terenie Niemiec

Nasze kancelarie znajdują się w Magdeburgu i Berlinie. Mimo to nie ograniczamy działalności prawnej jedynie do tych miast. Świadczymy pomoc prawną dla osób na terenie całych Niemiec – niezależnie od miejsca przebywania osoby zainteresowanej usługami czy właściwą miejscową sądu w danej sprawie. Jeśli potrzebują Państwo pomocy polskiego adwokata w Hamburgu, nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z usług świadczonych przez naszą kancelarię. W razie potrzeby zapewniamy profesjonalną obsługę klientów online, stąd podróż do naszych kancelarii nie będzie zwykle konieczna. Większość spraw załatwić można telefonicznie lub za pomocą Internetu czy poczty. W ten sposób zaoszczędzą Państwo czas i koszty związane z podróżą.

Prawnik – Hamburg. Kontakt z kancelarią

Działania prawne służące ochronie interesów klienta muszą być dostosowywane do jego indywidualnej sytuacji. Aby współpraca między kancelarią a zleceniodawcą przebiegała efektywnie a dostosowanie tych działań było możliwe, konieczna jest odpowiednia komunikacja. W naszej kancelarii komunikacja odbywa się w języku polskim, stąd nie muszą Państwo obawiać się o ewentualną barierę językową. Co ważne, w razie potrzeby korzystamy z profesjonalnych usług translatorskich, obejmujących przekład wszystkich potrzebnych w danej sprawie dokumentów – zarówno z języka niemieckiego na polski, jak i z języka polskiego na niemiecki. Dzięki pomocy tłumacza będą Państwo mogli osobiście czuwać nad przebiegiem swojej sprawy nawet wówczas, gdy nie znają Państwo języka niemieckiego. Każda osoba poszukująca pomocy polskiego prawnika w Hamburgu może skontaktować się z nami za pomocą specjalnego formularza. Wstępna konsultacja jest całkowicie bezpłatna – nie pobieramy opłat zanim nie wyrażą na to Państwo swojej zgody. W ramach konsultacji możliwe jest przekazanie nam istotnych w sprawie dokumentów (np. wypowiedzenia umowy o pracę). Na podstawie ich analizy dobierzemy odpowiednie środki ochrony Państwa interesów.

Adwokat – Hamburg. Zakres prowadzonych spraw

Zakres świadczonych przez naszą kancelarię usług jest szeroki i obejmuje sprawy należące do różnych gałęzi prawa – w szczególności: prawa karnego, prawa pracy, prawa rodzinnego i prawa socjalnego. W zależności od charakteru sprawy pomoc prawna może polegać m.in. na reprezentacji przed sądem i organami administracyjnymi, sporządzaniu pism procesowych czy doradztwu prawnym. Do świadczonych przez nas usług należy również obsługa prawna z tłumaczeniem dokumentów. Aby zapewnić klientowi ich profesjonalny przekład, korzystamy z usług biura tłumaczeń Aliny Müller. Należy pamiętać, że w odniesieniu do każdej sprawy zakres świadczonych usług jest szczegółowo konsultowany z klientem i dopasowywany do jego wymagań. W celu zlecenia naszej kancelarii reprezentowania Państwa interesów prawnych można skorzystać z dostępnego na naszej stronie internetowej formularza – wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia współpracy znaleźć można na stronie. Po zatwierdzeniu Państwa zlecenia, będziemy na bieżąco czuwać nad zachowaniem wszystkich terminów związanych ze sprawą, tak by nie doszło do jakichkolwiek uchybień proceduralnych czy przedawnienia roszczeń o charakterze materialnym.

Prawnik – Hamburg. Wzory dokumentów i baza wiedzy

Na naszej stronie internetowej znaleźć można szereg bezpłatnych wzorów i formularzy, które umożliwią Państwu przedsięwzięcie własnych działań z zakresu prawa pracy. Są to m.in. wzór wezwania do wypłacenia zasiłku chorobowego, wzór wezwania do zapłaty wynagrodzenia lub nadgodzin czy też wzór wezwania do zapłaty wynagrodzenia podczas urlopu. Wzory zostały opatrzone polskim komentarzem, dzięki czemu mogą być wykorzystywane przez osoby, które nie znają języka niemieckiego. Wszystkie osoby, które potrzebują profesjonalnej pomocy polskiego prawnika w Hamburgu zachęcamy również do zapoznania się treściami umieszczanymi w dostępnej na naszej stronie bazie wiedzy. Teksty pozwolą Państwu pogłębić wiedzę prawniczą i ułatwią podjęcie decyzji o rozpoczęciu współpracy z kancelarią. Ich tematyka obejmuje zagadnienia związane z różnymi dziedzinami prawa, np. z prawem karnym czy prawem rodzinnym.