Osoby polskojęzyczne, które z przyczyn prywatnych czy zawodowych przebywają na terenie Niemiec, często napotykają trudności ze skutecznym dochodzeniem swoich praw. Ich główną przyczyną jest niepoprawna interpretacja aktów prawnych – te napisane są bowiem skomplikowanym, zawierającym wiele specjalistycznych terminów językiem, a ponadto wchodzą ze sobą w złożone, niekiedy niedostrzegalne na pierwszy rzut oka relacje. W niektórych przypadkach nawet osoba świetnie znająca język niemiecki ma kłopot z właściwym zrozumieniem regulacji dotyczących jej sytuacji prawnej. Jeśli dodatkowo nie zna zbyt dobrze języka, samodzielne załatwienie nawet mało skomplikowanych spraw z zakresu prawa może okazać się w jej przypadku niemożliwe. W naszej kancelarii mamy świadomość trudności, jakie napotykają osoby polskojęzyczne przebywające na terenie Niemiec.
Nasze usługi świadczymy zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zdalnym. Kancelarie, w których można się z nami spotkać, znajdują się w Magdeburgu i Berlinie. Pomoc prawna świadczona w trybie stacjonarnym to rozwiązanie dla klientów oczekujących bezpośredniego kontaktu z prawnikiem. Warto jednak pamiętać, że nie ograniczamy obsługi prawnej wyłącznie do wskazanych miast. Oferujemy także pomoc zdalną, obejmującą całe Niemcy – niezależnie od miejsca zamieszkania klienta czy właściwości miejscowej sądu. Konsultacje w trybie zdalnym zazwyczaj wybierają osoby, które chcą zaoszczędzić czas związany z podróżą, a jednocześnie oczekują wysokiego standardu komunikacji z prawnikiem. Usługa może obejmować kontakt telefoniczny, mailowy czy przybrać postać wideorozmowy.
Nasze usługi mają na celu między innymi wyeliminowanie bariery językowej. Z tego względu umożliwiamy klientom nie tylko bieżącą obsługę w języku polskim, ale również tłumaczenia wszystkich związanych ze sprawą dokumentów z języka niemieckiego na polski oraz z języka polskiego na niemiecki. Za przekłady odpowiada biuro tłumaczeń Aliny Müller, z którym współpracujemy. Dzięki działaniom podejmowanym w celu wyeliminowania bariery językowej klient może podejmować się egzekwowania swoich praw mimo niewystarczającej znajomości języka niemieckiego i na bieżąco monitorować przebieg swojej sprawy.
Zakres naszych usług obejmuje m.in. doradztwo prawne, sporządzanie pism procesowych i umów, przygotowywanie opinii prawnych czy reprezentację przed organami administracyjnymi i sądem. Nasza oferta dotyczy wielu gałęzi prawa. Podejmujemy się prowadzenia spraw z zakresu między innymi prawa karnego, prawa cywilnego, prawa pracy czy prawa socjalnego. Współpracujemy w różnych sprawach, realizując zarówno zagadnienia prywatnoprawne, jak i kwestie związane z prawem publicznym.
Nasi klienci, a także osoby, które nie współpracują z kancelarią, mogą skorzystać z dodatkowej, bezpłatnej pomocy w postaci udostępnionej na naszej stronie bazy wiedzy i formularzy z zakresu prawa pracy. Niniejsza baza wiedzy to nic innego jak blog, w którym publikujemy artykuły przybliżające ważne zagadnienia należące do różnych gałęzi prawa niemieckiego. Artykuły te mogą okazać się przydatne szczególnie dla tych osób, które dopiero zastanawiają się, czy skorzystać z pomocy prawnika i nie wiedzą, czy ich sprawa będzie – przynajmniej potencjalnie – cechować się nadmierną złożonością. Z kolei wszystkie te osoby, które chciałyby zadbać o własną sytuację prawną, mogą skorzystać z udostępnionych na naszej stronie formularzy i wzorów z zakresu prawa niemieckiego. Należą do nich m.in.: wzór żądania wydania zaświadczenia o zatrudnieniu, wzór wniosku do udzielenia urlopu wypoczynkowego, wzór wezwania do wypłacenia zasiłku chorobowego czy wzór wezwania do okazania odcinków wypłaty. Formularze zostały przetłumaczone na język polski i opatrzone polskimi komentarzami. Nie trzeba zatem dysponować biegłą znajomością języka niemieckiego, by z nich skorzystać.
Osoby, które podjęły decyzję o współpracy z kancelarią bądź dopiero rozważają jej podjęcie, mogą skontaktować się z nami za pośrednictwem dostępnego na stronie formularza kontaktowego. Umożliwia on nie tylko opisanie swojej sprawy, ale także załączenie związanych z nią dokumentów. Wstępna konsultacja z kancelarią jest bezpłatna – obejmuje ona analizę zgłoszenia, a także rozmowę, w czasie której ustalone zostaną warunki ewentualnej współpracy. Wykorzystanie formularza nie generuje żadnych zobowiązań po stronie klienta. Te mogą powstać dopiero po udzieleniu przez niego zgody i ustaleniu zakresu obsługi.