Polski Adwokat Kolonia

Spis treści:
1. Adwokat Kolonia – działamy na terenie całych Niemiec
2. Prawnik Kolonia – w czym się specjalizujemy?
3. Polski adwokat Kolonia – formularze i baza wiedzy
4. Adwokat Kolonia – zapraszamy do współpracy
 
Opanowanie wiedzy z zakresu prawa krajowego w taki sposób, aby skutecznie zadbać o własne interesy prawne i majątkowe, nie jest prostym zadaniem. Poszczególne przepisy prawne często wchodzą ze sobą w skomplikowane relacje, stąd w celu zdobycia odpowiedzi na interesujące nas pytanie musimy niekiedy zajrzeć do kilku tekstów prawnych. Do tego dochodzi konieczność zapoznania się praktyką prawniczą – zdarza się, że w toku stosowania prawa literalny sens przepisów zostaje zmodyfikowany. To jednak, co wydaje się trudne w przypadku prawa krajowego, okazuje się niemal niemożliwe, gdy idzie o prawo państwa obcego – takiego, w którym nie przebywamy na stałe. Jeśli nie znamy różnic między prawem krajowym a zagranicznym bądź po prostu nie posługujemy się językiem obcym, skuteczna ochrona naszych interesów bez pomocy specjalisty będzie wykluczona. W naszej kancelarii świadczymy polskojęzyczną pomoc prawną dla tych osób, których sytuacje prawne określa prawo niemieckie. Dbamy zatem o to, by interesy osób, które nie znają wystarczająco dobrze prawa lub języka niemieckiego, nie doznały uszczerbku.

Adwokat Kolonia – działamy na terenie całych Niemiec

Naszą działalność prowadzimy na terenie całych Niemiec. Świadczymy usługi stacjonarnie w Magdeburgu i Berlinie, gdzie znajdują się nasze kancelarie. Oprócz tego zapewniamy zdalną obsługę klienta niezależnie od jego miejsca zamieszkania. Świadczona przez nas pomoc prawna kierowana jest w szczególności do osób przebywających na stałe w Kolonii. Polski adwokat w Kolonii to propozycja dla tych klientów, którzy nie mogą regularnie dojeżdżać do naszych kancelarii. Ze względu na to, że do załatwienia większości spraw związanych ze świadczeniem pomocy prawnej wystarcza kontakt telefoniczny, internetowy bądź za pośrednictwem poczty stacjonarna obsługa klienta może stanowić dodatek do obsługi zdalnej.

Prawnik Kolonia – w czym się specjalizujemy?

W naszej kancelarii świadczymy usługi z zakresu różnych dziedzin prawa. Specjalizujemy się w prawie karnym, prawie pracy, prawie socjalnym i prawie rodzinnym. Szeroki zakres spraw odpowiada zróżnicowaniu usług wchodzących w skład obsługi prawnej, którą zapewniamy. W zależności od charakteru sprawy i indywidualnej sytuacji klienta usługi te mogą polegać m.in. na sporządzaniu pism procesowych, doradztwie prawnym czy reprezentacji przed sądem i organami administracyjnymi.
Osoby, które poszukują polskiego prawnika w Kolonii mogą również skorzystać z usługi tłumaczenia dokumentów. W zakresie przekładu korzystamy z pomocy biura tłumaczeń Aliny Müller – dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić klientowi profesjonalną obsługę niezależnie od tego czy dokumenty sporządzone zostały w języku polskim, czy niemieckim. Zakres obsługi prawnej jest każdorazowo konsultowany z klientem. Poszczególne usługi są dobierane w taki sposób, by zapewnić pomyślne zakończenie danej sprawy.

Polski adwokat Kolonia – formularze i baza wiedzy

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, udostępniliśmy na naszej stronie internetowej szereg bezpłatnych wzorów i formularzy z zakresu prawa pracy, dzięki którym mogą Państwo samodzielnie zadbać o własne interesy prawne. Wśród dostępnych wzorów znaleźć można m.in. wzór wezwania do zapłaty wynagrodzenia lub nadgodzin, wzór wezwania do wypłacenia zasiłku chorobowego czy też wzór wezwania do zapłaty wynagrodzenia podczas urlopu. Co istotne, wzory zostały opatrzone polskim komentarzem – stąd nawet osoby, które nie posługują się biegle językiem niemieckim mogą z powodzeniem z nich skorzystać.
Klienci poszukujący pomocy polskiego adwokata w Kolonii mogą również zapoznać się artykułami zamieszczonymi w specjalnej bazie wiedzy. Teksty, które dla Państwa przygotowaliśmy, zawierają podstawową wiedzę z zakresu różnych dziedzin prawa, np. prawa rodzinnego czy prawa karnego.

Adwokat Kolonia – zapraszamy do współpracy

Aby powierzyć naszej kancelarii zadanie reprezentowania Państwa interesów prawnych, można skorzystać z dostępnego na naszej stronie internetowej formularza. Po zatwierdzeniu Państwa zlecenia będziemy na bieżąco czuwać nad zachowaniem wszystkich terminów związanych ze sprawą, tak by nie doszło do żadnych uchybień proceduralnych czy przedawnienia roszczeń o charakterze materialnym. Zachęcamy również do formułowania bezpłatnych zapytań dotyczących Państwa sytuacji prawnej. Dzięki nim możemy szybko zidentyfikować problem i zasugerować jego rozwiązanie. Wysłanie zapytania do naszej kancelarii nie doprowadza do powstania żadnych zobowiązań po stronie klienta.