Polski Adwokat Lipsk

Pomoc prawnika przydaje się w różnych sytuacjach życia codziennego: podczas rozwodu, w trakcie konfliktu z pracodawcą czy wówczas, gdy grozi nam odpowiedzialność karna za popełnienie przestępstwa. Warto z niej skorzystać nie tylko w przypadku najbardziej skomplikowanych spraw, w przypadku których zachodzi konieczność interpretacji wielu tekstów prawnych, niekiedy należących do różnych gałęzi prawa. Pomoc ta okaże się przydatna zawsze, gdy istnieje ryzyko, że nasze interesy nie zostaną w należyty sposób zabezpieczone.

Na ryzyko tego rodzaju narażone są zwłaszcza osoby polskojęzyczne, których sprawy podlegają niemieckiemu systemowi prawnemu. Przeszkodę dla ich pomyślnego zakończenia stanowi nie tylko nieznajomość przepisów czy praktyki orzeczniczej, ale również bariera językowa. Oferta naszej kancelarii powstała z myślą o takich osobach i trudnościach, jakie mogą napotkać.

Polski prawnik – Lipsk. Gdzie nas znajdziesz?

Nasze usługi świadczymy zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej. Jeśli zależy Ci na bezpośredniej komunikacji, możesz odwiedzić jedną z naszych kancelarii – stacjonarną obsługę klientów prowadzimy w Berlinie i Magdeburgu. Doskonale wiemy, że nie wszyscy klienci mają czas i środki, by regularnie podróżować do tych miast. Dla takich osób korzystnym rozwiązaniem będzie obsługa zdalna, którą zapewniamy na terenie całych Niemiec. W wielu sprawach kontakt z klientem może opierać się na komunikacji telefonicznej czy mailowej. Jeśli chciałbyś ograniczyć obsługę stacjonarną do absolutnego minimum, a jednocześnie oczekujesz wysokiego standardu współpracy, skorzystaj z naszych usług.

Polski adwokat – Lipsk. Od czego zacząć?

Na naszej stronie internetowej znajdziesz specjalny formularz – skorzystaj z niego, aby opisać swoją sprawę i przesłać nam związane z nią dokumenty. Na podstawie otrzymanych od Ciebie informacji przeprowadzimy wstępną analizę prawną sytuacji, w które się znalazłeś. Następnie skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić warunki współpracy. Skorzystanie z formularza jest całkowicie bezpłatne i nie rodzi żadnego zobowiązania po Twojej stronie. Jakiekolwiek opłaty mogą zostać od Ciebie pobrane dopiero wówczas, gdy wyrazisz zgodę na współpracę. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by skontaktować się z nami w inny niż wskazany sposób, np. mailowo czy telefonicznie.

Polski adwokat w Lipsku. Czego możesz od nas oczekiwać?

W naszej kancelarii nie ograniczamy zakresu obsługi do jednej, wybranej gałęzi prawa. Stawiamy na uniwersalność – pomoc prawna może dotyczyć różnych spraw życia codziennego i obejmuje takie dyscypliny prawa jak prawo cywilne, prawo rodzinne, prawo karne czy prawo pracy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każda sprawa jest inna i wymaga indywidualnie dobranych usług prawniczych. Korzystając z usług polskiego adwokata w Lipsku, możesz oczekiwać m.in. profesjonalnego doradztwa prawnego, efektywnej reprezentacji przed sądami i organami administracyjnymi oraz terminowego sporządzania pism procesowych.

Polski prawnik – Lipsk. Co robimy, aby wyeliminować barierę językową?

W naszej działalności dążymy do tego, aby osoby, które nie posługują się biegle językiem niemieckim, mogły zabezpieczyć swoje interesy. W jaki sposób osiągamy ten cel? Komunikacja z klientem odbywa się w języku polskim. Dzięki niej klient zyskuje kontrolę nad przebiegiem sprawy – na każdym etapie może zgłosić swoje uwagi i przedstawić oczekiwania dotyczące sposobu jej prowadzenia. Oprócz tego zapewniamy tłumaczenie wszystkich związanych ze sprawą dokumentów – zarówno z języka polskiego na język niemiecki, jak i z języka niemieckiego na język polski. Za przekład odpowiada współpracujące z naszą kancelarią biur tłumaczeń Aliny Müller. W kontekście problemu bariery językowej warto również wspomnieć o specjalnych formularzach z zakresu prawa pracy, które znaleźć można na naszej stronie. Należą do nich np. formularz wezwania do wydania odcinków wypłaty czy wzór wezwania do wypłacenia zasiłku chorobowego. Udostępnione formularze zostały opatrzone polskimi komentarzami – dzięki temu okażą się użyteczne nawet w przypadku osób, które nie znają dobrze języka niemieckiego.

Polski prawnik – Lipsk. Ile kosztuje współpraca z naszą kancelarią?

Kwestie kosztów obsługi prawnej w Niemczech zostały uregulowane w ustawie o wynagrodzeniu adwokatów (Rechtsanwaltsvergütungsgesetz). Ich wysokość zależy każdorazowo od wartości przedmiotu sporu w danej sprawie. Warto zaznaczyć, że jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie pokryć kosztów ze względu na trudną sytuację materialną, przepisy uprawniają Cię do wnioskowania o wsparcie finansowe od państwa niemieckiego. Może ono obejmować zwolnienie z kosztów sądowych, a także kosztów pozasądowej obsługi prawnej. Warunkiem uzyskania zwolnienia jest złożenie specjalnego wniosku. W naszej kancelarii zajmiemy się jego przygotowaniem w Twoim imieniu – aby skorzystać z naszej pomocy, wypełnij udostępniony na naszej stronie formularz.