Polski Adwokat w Magdeburgu

Systemy prawne poszczególnych państw europejskich różnią się między sobą. Tej obserwacji towarzyszy następna: osoba pochodząca z jednego państwa może mieć kłopot z zabezpieczeniem swoich interesów w innym. Dlaczego? Pierwszą przyczyną jest oczywiście niewystarczająca znajomość obcego prawa, w tym sposobu działania sądów i organów, które je stosują. Drugą – bariera językowa, która w wielu przypadkach wyklucza poprawną interpretację przepisów.

W naszej kancelarii zajmujemy się świadczeniem usług dla osób polskojęzycznych, których sprawy podlegają prawu niemieckiemu. Nasza kancelaria umożliwia kontakt z polskim prawnikiem w Magdeburgu. Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług, mogą zgłosić się do nas, wypełniając formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej.

Polski prawnik – Magdeburg. Gdzie działamy?

Klientom kancelarii oferujemy zarówno stacjonarną, jak i zdalną obsługę prawną. Nasze biura znajdują się w Magdeburgu i Berlinie – tam przyjmujemy wszystkie osoby, które oczekują bezpośredniego kontaktu z prawnikiem. Warto jednak pamiętać, że każdy – w tym osoby, które mieszkają w jednym ze wskazanych miast – może skorzystać z obsługi zdalnej. Obejmuje ona teren całych Niemiec. W jaki sposób prowadzimy obsługę zdalną? W zależności od wymagań klienta przybiera ona postać wideorozmowy, korespondencji mailowej, a także rozmowy telefonicznej. Obsługa zdalna okazuje się dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla tych klientów, którzy nie mogą, np. ze względu na obowiązki zawodowe, przyjechać do Magdeburga czy Berlina. Skorzystaniem z niej mogą być zainteresowane również te osoby, które potrzebują szybkiej reakcji prawnika.

Jak rozpocząć współpracę z kancelarią w Magdeburgu?

Aby skorzystać z pomocy polskiego adwokata w Magdeburgu, możesz odwiedzić nas osobiście – w Magdeburgu znajduje się główna siedziba naszej kancelarii. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić czas, możesz skorzystać z udostępnionego na stronie kancelarii formularza kontaktowego. Za jego pośrednictwem opiszesz swoją sprawę, załączysz wszystkie związane z nią dokumenty, a także zadasz prawnikowi pytanie. Przesłane za pomocą formularza zgłoszenie podlega analizie. Po jej ukończeniu skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia warunków współpracy. Wstępna konsultacja i użycie formularza jest nieodpłatne i nie generuje żadnych zobowiązań po stronie klienta.

Polski adwokat w Magdeburgu. Jak działamy?

Oferujemy prowadzenie spraw należących do różnych gałęzi prawa, m.in.: prawa karnego, prawa cywilnego, prawa pracy, prawa socjalnego czy prawa rodzinnego. Poszczególne usługi dostosowujemy do indywidualnej sytuacji klienta i specyfiki napotkanego problemu prawnego. Pomoc prawna może polegać m.in. na:

  • reprezentacji przed sądami i organami administracji,
  • doradztwie prawnym,
  • sporządzeniu pism procesowych,
  • przygotowaniu opinii,
  • opracowaniu umów.

Z uwagi na zróżnicowanie usług i gałęzi prawa klient może zgłosić się do kancelarii w różnych sytuacjach, niezależnie od charakteru i skomplikowania sprawy.

Bariera językowa a usługi prawnicze

W celu wyeliminowania skutków bariery językowej oferujemy obsługę prawną w całości w języku polskim. Obejmuje ona nie tylko bieżący kontakt z klientem, ale również tłumaczenie istotnych dla sprawy dokumentów – zarówno z języka polskiego na niemiecki, jak i niemieckiego na polski. Za przekład odpowiada współpracujące z kancelarią biuro tłumaczeń Aliny Müller. Komunikacja w języku polskim i usługa przekładu sprawiają, że klient ma stałą kontrolę nad przebiegiem sprawy i może w każdym momencie zgłosić uwagi co do jej prowadzenia.

Polski prawnik w Magdeburgu – formularze i baza wiedzy

Dla klientów, którzy chcieliby podjąć samodzielne działania zmierzające do zabezpieczenia własnych interesów, przygotowaliśmy dwa rozwiązania. Po pierwsze, na naszej stronie internetowej – w bazie wiedzy – regularnie publikujemy artykuły, dotyczące zagadnień z różnych gałęzi prawa niemieckiego, np. prawa cywilnego czy prawa karnego. Dzięki ich lekturze czytelnik zyska wiedzę potrzebną do samodzielnego załatwienia przynajmniej niektórych, mniej skomplikowanych, spraw. Oprócz tego lektura ułatwi mu decyzję o ewentualnej współpracy z prawnikiem. Po drugie, dla osób, które borykają się z problemami z zakresu prawa pracy, przygotowaliśmy specjalne formularze i wzory, takie jak:

  • formularz wezwania do wydania odcinków wypłaty,
  • wzór wezwania do zapłaty wynagrodzenia podczas urlopu,
  • formularz żądania wydania zapisów dotyczących czasu pracy od niemieckiego pracodawcy dla kierowców zawodowych,
  • wzór wezwania do wypłacenia zasiłku chorobowego.

Formularze zostały opatrzone polskimi komentarzami, każdy plik zawiera ponadto tłumaczenie wzoru na język polski – dzięki temu udostępnione materiały mogą okazać się przydatne nawet dla tych osób, które nie posługują się biegle językiem niemieckim.

Nasi klienci mogą połączyć lekturę dokumentów ze skorzystaniem z usług kancelarii – w siedzibie w Magdeburgu bądź zdalnie.