Polski Adwokat Norymberga

Pytanie: „czy potrzebuję prawnika?” może pojawić się w życiu każdej osoby, niezależnie od tego, czy postępuje ona zgodnie z prawem, czy też jej zachowania prawo naruszają. Normy prawne dotyczą przecież wielu rozmaitych sfer życia codziennego: rodzinnej, ekonomicznej czy twórczej. Pomoc prawnika okazuje się w niektórych sytuacjach przydatna – zwłaszcza wtedy, gdy sprawa ma złożony charakter lub skomplikowaniem odznaczają się przepisy, które ją regulują. Z przypadkiem szczególnego rodzaju będziemy natomiast mieć do czynienia wówczas, gdy w danym stanie faktycznym zastosowanie znajdą przepisy należące do obcego – z perspektywy zainteresowanej osoby – systemu prawa. Jeśli osoba ta nie zna przepisów tego systemu lub, co gorsza, nie posługuje się biegle obcym językiem, doradztwo prawne okaże się niezbędne do uzyskania przez nią satysfakcjonującego rozstrzygnięcia sprawy.

W naszej kancelarii specjalizujemy się w obsłudze prawnej osób polskojęzycznych, których sytuacje prawne zostały ukształtowane przez normy prawa niemieckiego. Doskonale zdajemy sobie sprawę z trudności, z jakimi borykają się nasi klienci. Z tego względu możemy dopasować odpowiednie rozwiązania do ich potrzeb i wymagań.

Gdzie działamy? Polski adwokat – Norymberga

Kancelarie, w których świadczymy nasze usługi stacjonarnie, znajdują się w Magdeburgu i Berlinie. Osoby, które nie mieszkają lub nie pracują w tych miastach i potrzebują pomocy prawnej, nie muszą się jednak obawiać – zapewniamy obsługę prawną na terenie całych Niemiec – również w Norymberdze. Wiele spraw załatwić można na odległość, korzystając z poczty, kontaktu telefonicznego i internetowego. Klientom, którzy chcą zaoszczędzić czas i pieniądze związane z podróżą, zapewniamy satysfakcjonującą obsługę zdalną. Na życzenie klienta obsługa stacjonarna może zostać ograniczona do absolutnego minimum. Polski adwokat w Norymberdze to propozycja nowoczesnej współpracy między klientem a prawnikiem.

Polski adwokat – Norymberga. Jak to działa?

Jak rozpocząć z nami współpracę? Wystarczy, że złożysz bezpłatne zapytanie online za pośrednictwem udostępnionego na naszej stronie formularza. Użycie formularza do niczego Cię nie zobowiązuje. Zapoznamy się ze zgłoszeniem i dokonamy jego analizy. Następnie skontaktujemy się z Tobą, aby przekazać Ci wszystkie potrzebne informacje – zarówno te związane ze sprawą, jak i możliwością rozpoczęcia współpracy z kancelarią. Informacje drugiego rodzaju obejmują również kwestię kosztów. Na podstawie rozmowy możesz podjąć decyzję o tym, czy chcesz skorzystać z naszych usług. Odmowa nie wiąże się z koniecznością uiszczenia żadnych opłat.

Prawnik – Norymberga. Czym się zajmujemy?

Jeśli korzystasz z usług polskiego prawnika w Norymberdze, możesz liczyć na wieloaspektową obsługę prawną – taką, która obejmuje różne gałęzie prawa. W naszej kancelarii zajmujemy się sprawami z zakresu prawa karnego, prawa pracy, prawa socjalnego czy prawa rodzinnego. Zróżnicowaniu gałęzi prawnych towarzyszy zróżnicowaniu działań, które w Twoim imieniu podejmiemy. Zakres świadczonych przez nas usług obejmuje m.in.: sporządzanie opinii prawnych, reprezentację przed sądem i organami administracyjnymi, rozwiązywanie sporów między pracodawcą a pracownikiem czy doradztwo prawne.

Polski adwokat w Norymberdze – co z barierą językową?

Nasze usługi kierujemy do osób polskojęzycznych, których sprawy podlegają prawu niemieckiemu. Co to oznacza w praktyce? Aby przeciwdziałać barierom językowym, które sprawiają, że osoba polskojęzyczna nie może samodzielnie zabezpieczyć swoich interesów w Niemczech, wszystkim klientom zapewniamy tłumaczenie istotnych dla sprawy dokumentów – zarówno z języka niemieckiego na język polski, jak i z języka polskiego na język niemiecki. Za przekład odpowiada biuro tłumaczeń Aliny Müller, które współpracuje z naszą kancelarią.

Weź sprawy w swoje ręce, czyli co możesz zrobić samodzielnie?

Pomoc polskiego prawnika w Norymberdze to nie wszystko – wiele spraw możesz załatwić samodzielnie, korzystając nieodpłatnie z narzędzi, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Bezpłatna pomoc obejmuje w szczególności specjalne formularze z komentarzami z zakresu prawa pracy oraz bazę wiedzy. Dzięki formularzom będziesz mógł świadomie kształtować swoje relacje z pracodawcą nawet wówczas, gdy nie posługujesz się biegle językiem niemieckim. Wśród udostępnionych wzorów znaleźć można m.in.: wzór wezwania do wypłacenia zasiłku chorobowego, formularz wezwania do wydania odcinków wypłaty czy też wzór wezwania do zapłaty wynagrodzenia podczas urlopu. W bazie wiedzy publikujemy z kolei przydatne artykuły dotyczące ważnych zagadnień z różnych dziedzin prawa niemieckiego. Artykuły mają charakter praktyczny – dzięki ich lekturze zdobędziesz wiedzę potrzebną do samodzielnego załatwienia własnych spraw. Pamiętaj jednak, że w niektórych sytuacjach dodatkowa pomoc prawnika może okazać się niezbędna. Jeśli masz wątpliwości, co robić, by zadbać o swoje interesy, skontaktuj się z nami.