Polski Adwokat Wuppertal

Zarówno polski, jak i niemiecki system prawa należą do tak zwanych systemów prawa kontynentalnego, wywodzących się z prawa rzymskiego. Z uwagi na wspólne źródło systemy te łączy wiele cech wspólnych, takich jak rozdzielenie stanowienia i stosowania prawa czy skodyfikowanie norm prawnych. Pomimo występowania cech wspólnych, osoba podlegająca prawu polskiemu może mieć duże trudności z samodzielnym zabezpieczeniem własnych interesów prawnych w ramach systemu prawa niemieckiego. Dzieje się tak dlatego, że na ogół nie zna ona zarówno szczegółowych rozwiązań prawnych przyjętych w obcym dla niej państwie, jak i praktyki orzeczniczej dotyczących poszczególnych kategorii spraw. Często też trudnością nie do przezwyciężenia okazuje się bariera językowa.

Oferta naszej kancelarii została przygotowana w szczególności z myślą o osobach, które z uwagi na powyższe problemy nie mogą samodzielnie zabezpieczyć własnych interesów w Niemczech i którym potrzebny jest polski prawnik. Wuppertal to jedno z miast, w którym świadczymy swoje usługi. Naszą ofertę kierujemy do wszystkich innych osób polskojęzycznych, których sytuacje prawne są kształtowane przez prawo niemieckie.

Polski prawnik Wuppertal – gdzie działamy?

Zapewniamy klientom zarówno zdalną, jak i stacjonarną obsługę. Oddziały naszej kancelarii znajdują się w Magdeburgu i Berlinie – wszystkie osoby, które cenią możliwość omówienia sprawy twarzą w twarz, w bezpośrednim kontakcie, zapraszamy do jednego z nich. Warto jednak pamiętać, że bardzo często podstawą współpracy między prawnikiem a klientem może być obsługa na odległość, której podstawą jest komunikacja internetowa, telefoniczna czy przy użyciu tradycyjnej poczty. Usługi zdalne świadczymy na terenie całych Niemiec, w tym w miejscowości Wuppertal. Usługa polskiego prawnika online skierowana jest do wszystkich osób, które nie chcą lub nie mogą udać się do jednej z naszych kancelarii i wolą ograniczyć bezpośredni kontakt z prawnikiem do sytuacji, gdy jest on absolutnie konieczny.

Polski adwokat Wuppertal – zainicjowanie współpracy z kancelarią

Jak rozpocząć współpracę z naszą kancelarią? Aby ułatwić pierwszy kontakt prawnika z klientem, udostępniliśmy na naszej stronie specjalny formularz. Za jego pomocą można nie tylko opisać daną sprawę i wyrazić oczekiwania co do przyszłej współpracy, ale także przekazać prawnikowi do analizy wszystkie dokumenty, które z tą sprawą są związane. Użycie formularza jest bezpłatne i nie rodzi żadnych zobowiązań po stronie klienta. Te mogą powstać dopiero po wyrażeniu przez niego zgody i określeniu szczegółowych warunków obsługi. Oczywiście wykorzystanie formularza nie jest konieczne – wszystkie osoby, które z jakichś przyczyn nie chcą z niego skorzystać, mogą skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo.

Polski prawnik Wuppertal – co robimy dla klientów?

Specjalizujemy się w wielu dziedzinach prawa, co pozwala nam świadczyć wieloaspektową pomoc prawną dla naszych klientów. Mamy doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu między innymi prawa pracy, prawa karnego czy prawa rodzinnego. Co ważne, niezależnie od gałęzi prawa, której dotyczy dana sprawa, staramy się zawsze dopasować usługi do indywidualnej sytuacji klienta. Polegać one mogą na przykład na reprezentacji przed sądami i organami administracyjnymi, rozwiązywanie sporów z pracodawcą czy sporządzanie opinii prawnych.

Polski adwokat Wuppertal – tłumaczenie dokumentów

Potrzebny jest Ci polski adwokat? Wuppertal to miasto, w którym świadczymy nasze usługi w języku ojczystym. Dążąc do tego, aby nasi klienci nie musieli obawiać się bariery językowej, zapewniamy przekład wszystkich dokumentów związanych ze sprawą – zarówno z języka niemieckiego na polski, jak i języka polskiego na niemiecki. W zakresie przekładu korzystamy z usług biura tłumaczeń Aliny Müller. Dzięki usługom translatorskim klient ma możliwość bieżącego monitorowania swojej sprawy na każdym etapie postępowania. Usługi translatorskie mogą stać się przedmiotem osobnej umowy, niezwiązanej z obsługą prawną.

Baza wiedzy i formularze, czyli bezpłatna pomoc

Na naszej stronie internetowej regularnie publikujemy artykuły zawierające praktyczne wskazówki na temat różnych dziedzin prawa, na przykład prawa karnego, prawa cywilnego, prawa pracy czy prawa rodzinnego. Artykuły te tworzą specjalną bazę wiedzy – dzięki niej czytelnik zdobędzie „narzędzia”, które pozwolą mu samodzielnie zadbać o własne interesy. Na podstawie lektury artykułów można również podjąć decyzję o tym, czy w danej sprawie konieczna będzie pomoc prawnika. W ramach bezpłatnej pomocy udostępniamy ponadto formularze z zakresu prawa pracy, na przykład formularz wezwania do wydania odcinków wypłaty, wzór wezwania do wypłacenia zasiłku chorobowego czy też wzór wezwania do zapłaty wynagrodzenia podczas urlopu. Wszystkie formularze opatrzono specjalnymi komentarzami i w ten sposób przystosowano je do użycia przez osoby, które nie posługują się biegle językiem niemieckim.

Pamiętaj, że jeśli pomimo bezpłatnej pomocy, czujesz, że w Twojej sprawie nieodzowna okaże się pomoc prawnika, nie wahaj się i skontaktuj się z nami. Ustalimy dogodne, dopasowane do Twojej sytuacji, warunki współpracy.