Prawo dla polskich firm działających na terenie Niemiec

Pełen zakres usług prawnych – adwokat w zakresie niemieckiego prawa spółek

Prowadzą Państwo działalność gospodarczą w Niemczech? Planują Państwo sprzedaż towarów lub usług w Niemczech? Czy chcą Państwo założyć niemiecką spółkę-córkę? Niezależnie od tego, jaki jest Państwa cel lub etap rozwoju, kancelaria adwokacka Sebastiana Müllera może świadczyć usługi prawne w celu zminimalizowania ryzyka prawnego i zapewnienia zgodności ze wszystkimi obowiązującymi ustawami i rozporządzeniami.

Nasi wyspecjalizowani prawnicy w zakresie prawa gospodarczego i korporacyjnego doradzą Państwu we wszystkich niemieckich kwestiach prawnych.

Założenie firmy w Niemczech

Oprócz dobrego pomysłu, funduszy i biznesplanu, każdy, kto rozpoczyna działalność gospodarczą w Niemczech, musi wybrać odpowiednią formę prawną. Niemieckie prawo firmowe nie uznaje pojęcia przedstawicielstwa. Niemieckie prawo oferuje jednak wiele różnych struktur prawnych, w tym Gesellschaft mit beschränkter Haftung (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub GmbH) oraz Aktiengesellschaft (spółka akcyjna lub AG). Dla niektórych przedsięwzięć biznesowych lub charytatywnych najlepszym rozwiązaniem może być Genossenschaft (Spółdzielnia lub eG).

Państwa działalność gospodarcza oraz długoterminowe cele finansowe i biznesowe to tylko niektóre z czynników, które wpływają na wybór odpowiedniej niemieckiej struktury prawnej. Nasi prawnicy specjalizujący się w prawie spółek mogą ocenić wszystkie istotne czynniki i pomóc Państwu w wyborze niemieckiej formy prawnej, która najlepiej odpowiada potrzebom Państwa firmy. Po udzieleniu pomocy w wyborze odpowiedniej formy prawnej, możemy również pomóc w założeniu i zarejestrowaniu Państwa niemieckiej firmy, zajmując się wszystkimi niezbędnymi wymogami rejestracyjnymi (rejestracja firmy).

Zarządzanie zgodnością korporacyjną

Przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą w Niemczech są zobowiązane do uwzględnienia i przestrzegania niemieckich standardów zarządzania zgodnością korporacyjną. Standardy te różnią się w zależności od branży lub bazy klientów firmy. Nasi adwokaci korporacyjni mogą wyjaśnić, które przepisy są istotne dla Państwa działalności i mogą pomóc Państwu w stworzeniu polityki i procedur, aby spełnić te przepisy. A w razie potrzeby prawnicy z kancelarii Sebastian Müller mogą przeprowadzić audyt istniejących polityk i procedur, aby zapewnić ich stałą zgodność.

Transakcje, reorganizacja

W każdym przypadku, gdy firma zamierza kupić lub sprzedać przedsiębiorstwo, zrestrukturyzować się lub zreorganizować, czy też zaangażować się w inne poważne transakcje w Niemczech, staranne przygotowanie prawne na wczesnym etapie jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Opierając się na wieloletnim doświadczeniu i wiedzy, nasi adwokaci korporacyjni mogą doradzać Państwu we wszystkich aspektach dużych transakcji, restrukturyzacji lub reorganizacji, w tym w zakresie analizy due diligence fuzji i przejęć. Jeżeli w grę wchodzą inne dziedziny prawa, nasi adwokaci korporacyjni współpracują również z naszymi wewnętrznymi fachowcami od prawa pracy, aby zapewnić, że wszystkie istotne kwestie prawne są odpowiednio uwzględnione.

Odpowiedzialność dyrektorów zarządzających, zarządów i rad nadzorczych

Odpowiedzialność dyrektorów zarządzających oraz członków zarządów i rad nadzorczych jest i nadal będzie istotnym aspektem ze względu na wzrost środków prawnych mających na celu wprowadzenie ściślejszej regulacji korporacji. Nasi adwokaci korporacyjni mogą doradzać we wszystkich aspektach odpowiedzialności członków zarządów i rad nadzorczych – zarówno w zakresie środków zapobiegawczych, jak i reprezentacji w sporach sądowych i pozasądowych.